Licensed to RecordTiming.com - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 3/11/2010 01:58 PM
                   NCAA Division I 2010 Indoor Championship                    
                   Randal Tyson Track Complex -U of Arkansas                   
                  Fayetteville, Ar  - 3/12/2010 to 3/13/2010                   
                                 Meet Program                                  
 
Event 17  Women 60 Meter Dash
===============================================================================
 Three heats.  Winner plus next 5 fastest advance to Final.
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2    199 Mandy White                   JR Oregon                 7.33 
  3    207 Shavon Greaves                JR Penn State             7.24 
  4    218 Lakya Brookins                JR South Caroli           7.18 
  5    233 Carissa Levingston            FR Stanford               7.33 
  6    137 Samantha Henry                SR LSU                    7.30 
  7    184 Scottesha Miller              JR Oklahoma               7.30 
  8                                                                     
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2    145 Kenyanna Wilson               JR LSU                    7.30 
  3     27 Shaniqua Ferguson             JR Auburn                 7.22 
  4    260 Gabby Mayo                    JR Texas A&M              7.30 
  5    141 Takeia Pinckney               FR LSU                    7.24 
  6                                                                     
  7    149 Ashley Dukes                  SO Miami                  7.33 
  8     74 Alishea Usery                 SO Florida                7.33 
Heat 3  Prelims
  1                                                                     
  2    263 Jeneba Tarmoh                 SO Texas A&M              7.29 
  3    282 Blessing Okagbare             SR UTEP                   7.18 
  4     64 Trisha-Ann Hawthorne          JR Connecticut            7.30 
  5    237 Chaniqua Corinealdi           FR TCU                    7.35 
  6    132 Saravia Richardson            SO Louisville             7.26 
  7    221 Gabrielle Glenn               JR South Caroli           7.35 
  8    196 Amber Purvis                  SO Oregon                 7.30 
 
Event 18  Women 200 Meter Dash
===============================================================================
 Five heats.  Top 8 fastest times advance to a 2 section Final.
 Final:  Slow section first.
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3                                                                     
  4    135 Kimberlyn Duncan              FR LSU                   23.57 
  5    184 Scottesha Miller              JR Oklahoma              23.28 
  6    196 Amber Purvis                  SO Oregon                23.47 
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3     64 Trisha-Ann Hawthorne          JR Connecticut           23.55 
  4     27 Shaniqua Ferguson             JR Auburn                23.14 
  5    203 Caitlin DeFusco               JR Penn State            23.67 
  6    142 Cassandra Tate                SO LSU                   23.37 
Heat 3  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3     95 Kalyn Floyd                   JR Houston               23.49 
  4    207 Shavon Greaves                JR Penn State            22.98 
  5     28 Nivea Smith                   SO Auburn                23.32 
  6    257 Dominique Duncan              SO Texas A&M             23.66 
Heat 4  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3     56 Brianna Rollins               FR Clemson               23.67 
  4    263 Jeneba Tarmoh                 SO Texas A&M             23.25 
  5    137 Samantha Henry                SR LSU                   23.42 
  6    179 Christina Manning             SO Ohio State            23.56 
Heat 5  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3    237 Chaniqua Corinealdi           FR TCU                   23.67 
  4     39 Mindy McClurkin               SR BYU                   23.34 
  5    259 Porscha Lucas                 SR Texas A&M             23.06 
  6     76 Candyce McGrone               SO Florida Stat          23.53 
 
Event 19  Women 400 Meter Dash
===============================================================================
 Five heats.  Top 8 fastest times advance to a 2 section Final.
 Final:  Slow section first.
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3     60 Sharay Hale                   SO Columbia              53.09 
  4                                                                     
  5     26 Joanna Atkins                 JR Auburn                52.77 
  6    161 LaJada Baldwin                JR Mississippi           53.36 
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3    215 Jernail Hayes                 SR Seton Hall            53.08 
  4    204 Fawn Dorr                     SR Penn State            52.68 
  5    147 Ti'erra Brown                 JR Miami                 53.34 
  6                                                                     
Heat 3  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3    223 Nadonnia Rodrigues            SO South Caroli          53.40 
  4    255 Jessica Beard                 JR Texas A&M             51.15 
  5    240 Kristal Juarez                JR TCU                   53.13 
  6    189 Keshia Baker                  SR Oregon                52.79 
Heat 4  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3     25 Shelise Williams              JR Arkansas              52.43 
  4     93 Francena McCorory             SR Hampton               52.83 
  5    178 Joanna Schultz                SR Notre Dame            53.16 
  6    308 Afiya Walker                  JR Wyoming               53.40 
Heat 5  Prelims
  1                                                                     
  2                                                                     
  3    180 Shaniqua McGinnis             SO Ohio State            52.65 
  4    249 Angele Cooper                 SO Texas                 52.97 
  5     83 Abigail Johnson               SR Georgetown            53.64 
  6    220 Brandi Cross                  SR South Caroli          53.34 
 
Event 20  Women 800 Meter Run
===============================================================================
 Three heats.  Top 2 plus next 2 fastest advance to Final.
 Two waterfall start final (5,3), 2 turn stagger prelim & final
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    165 Sofie Persson                 SO Mississippi         2:04.64 
  2    211 Renisha Robinson              JR Sacramento S        2:05.38 
  3     41 Nachelle Stewart              SO BYU                 2:05.27 
  4    212 Lea Wallace                   JR Sacramento S        2:04.73 
  5    247 Phoebe Wright                 SR Tennessee           2:01.47 
  6                                                                     
  7                                                                     
  8                                                                     
Heat 2  Prelims
  1    167 Shannon Leinert               SR Missouri            2:04.32 
  2    192 Zoe Buckman                   JR Oregon              2:05.72 
  3    130 Jaime Watson                  SR Liberty             2:05.42 
  4     17 Stephanie Brown               FR Arkansas            2:05.08 
  5     13 Christina Rodgers             JR Arizona             2:05.04 
  6    143 LaTavia Thomas                SR LSU                 2:03.77 
  7                                                                     
  8                                                                     
Heat 3  Prelims
  1    101 Molly Beckwith                SR Indiana             2:04.50 
  2     37 Lacey Cramer                  SO BYU                 2:04.85 
  3    243 Chanelle Price                SO Tennessee           2:03.12 
  4    208 Cori Moore                    JR Portland            2:05.41 
  5     43 Angela Wagner                 SR BYU                 2:05.72 
  6    111 Erica Moore                   SR Indiana Stat        2:05.20 
  7                                                                     
  8                                                                     
 
Event 21  Women 1 Mile Run
===============================================================================
 Two heats.  Top 4 plus next 2 fastest advance to Final.
 Two waterfall start, Two turn stagger. (5,3),(6,3),Final: (6,4)
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1    194 Jordan Hasay                  FR Oregon              4:35.01 
  2    188 Mihaela Susa                  JR Oklahoma Sta        4:36.38 
  3    292 Dina Nosenko                  SO Wake Forest         4:41.10 
  4     79 Amanda Winslow                FR Florida Stat        4:41.08 
  5    293 Katie Follett                 SR Washington          4:34.98 
  6    171 Ashley Miller                 JR Nebraska            4:40.50 
  7    112 Heidi Gregson                 SO Iona                4:40.08 
  8    297 Keri Bland                    JR West Virgini        4:37.17 
  9                                                                     
Heat 2  Prelims
  1     77 Pilar McShine                 SR Florida Stat        4:35.99 
  2    231 Sharla Manuele                SR Southern Uta        4:39.82 
  3    287 Nicole Schappert              SR Villanova           4:35.97 
  4     90 Kristie Krueger               SO Georgia             4:41.64 
  5    195 Anne Kesselring               FR Oregon              4:37.94 
  6    267 Purity Biwott                 JR Texas Tech          4:41.31 
  7    299 Kaylyn Christopher            SO West Virgini        4:40.78 
  8     69 Charlotte Browning            SR Florida             4:31.24 
  9    272 Caroline Karunde              JR Texas Tech          4:40.82 
 
Event 22  Women 3000 Meter Run
===============================================================================
 Final only.  Two waterfall start, two turn stagger.  (12,5)
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    287 Nicole Schappert              SR Villanova           9:14.15 
  2     82 Emily Infeld                  SO Georgetown          9:09.24 
  3    288 Alison Smith                  JR Villanova           9:16.62 
  4     97 Angela Bizzarri               SR Illinois            9:10.16 
  5    284 Bogdana Mimic                 FR Villanova           9:07.96 
  6    242 Jackie Areson                 SR Tennessee           9:07.27 
  7    294 Marie Lawrence                SO Washington          9:08.74 
  8    194 Jordan Hasay                  FR Oregon              9:12.25 
  9    276 Alex Becker                   SR Tulsa               9:15.10 
 10    190 Nicole Blood                  SR Oregon              9:12.54 
 11    122 Beverly Ramos                 SR Kansas State        9:14.62 
 12    250 Betzy Jimenez                 JR Texas               9:18.03 
 13    301 Jessica O'Connell             SO West Virgini        9:16.22 
 14    303 Janet Jesang                  SR Western Kent        9:11.09 
 15    286 Sheila Reid                   JR Villanova           9:04.85 
 16    206 Bridget Franek                SR Penn State          9:10.68 
 17    113 Lisa Koll                     SR Iowa State          8:56.09 
 
Event 23  Women 5000 Meter Run
===============================================================================
 Final only.  Two waterfall start, two turn stagger.  (12,5)
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1    190 Nicole Blood                  SR Oregon             15:51.59 
  2     71 Rebecca Lowe                  SO Florida            15:59.46 
  3     44 Deborah Maier                 SO California         15:58.49 
  4     57 Kimberly Ruck                 SO Clemson            16:04.02 
  5    191 Mattie Bridgmon               SR Oregon             16:02.48 
  6    276 Alex Becker                   SR Tulsa              16:10.87 
  7    187 Felicity Milton               JR Oklahoma Sta       15:58.34 
  8    242 Jackie Areson                 SR Tennessee          15:53.54 
  9    122 Beverly Ramos                 SR Kansas State       16:17.44 
 10     48 Amanda Goetschius             JR Charlotte          16:09.19 
 11    113 Lisa Koll                     SR Iowa State         15:29.65 
 12    303 Janet Jesang                  SR Western Kent       16:04.48 
 13    206 Bridget Franek                SR Penn State         15:56.76 
 14    296 Marie Louise Asselin          JR West Virgini       15:58.15 
 15    236 Holly Van Dalen               SO Stony Brook        15:55.64 
 16    300 Clara Grandt                  SR West Virgini       16:04.24 
 17    158 Megan Duwell                  SR Minnesota          16:12.96 
 
Event 24  Women 60 Meter Hurdles
===============================================================================
 Three heats.  Winner plus next 5 fastest advance to Final.
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Heat 1  Prelims
  1                                                                     
  2    261 Natasha Ruddock               JR Texas A&M              8.06 
  3      7 Kimberley Laing               SR Alabama                8.23 
  4    181 Letecia Wright                JR Ohio State             8.19 
  5     63 Phylicia George               SR Connecticut            8.26 
  6    290 Kristi Castlin                SR Virginia Tec           8.08 
  7    183 Latoya Greaves                JR Oklahoma               8.26 
  8                                                                     
Heat 2  Prelims
  1                                                                     
  2     56 Brianna Rollins               FR Clemson                8.17 
  3     45 Jackie Coward                 SO Central Flor           8.24 
  4    291 Queen Quedith Harrison        SR Virginia Tec           7.94 
  5    147 Ti'erra Brown                 JR Miami                  8.16 
  6    264 Vashti Thomas                 SO Texas A&M              8.24 
  7    152 Charnee Lumbus                JR Michigan               8.26 
  8    298 Chelsea Carrier               JR West Virgini           8.27 
Heat 3  Prelims
  1                                                                     
  2    260 Gabby Mayo                    JR Texas A&M              8.05 
  3                                                                     
  4     99 Tamika Robinson               JR Illinois               8.25 
  5    176 Vanneish Ivy                  SR North Caroli           8.10 
  6     46 Tiki James                    SR Central Flor           8.19 
  7    179 Christina Manning             SO Ohio State             8.23 
  8     52 Michaylin Golladay            SR Clemson                8.26 
 
Event 25  Women 4x400 Meter Relay
===============================================================================
 Three section Final.  Two turn stagger.
 Slow section first.  Seeded lanes.
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                               
  2                                                               
  3  Clemson                                              3:35.76 
  4  Georgetown                                           3:35.64 
  5  Mississippi                                          3:35.40 
  6  Kentucky                                             3:35.40 
Section 2  Timed Finals
  1                                                               
  2                                                               
  3  Texas                                                3:35.39 
  4  Penn State                                           3:35.38 
  5  South Carolina                                       3:34.62 
  6  Texas Tech                                           3:35.22 
Section 3  Timed Finals
  1                                                               
  2                                                               
  3  LSU                                                  3:34.11 
  4  Oregon                                               3:33.31 
  5  Arkansas                                             3:32.87 
  6  Texas A&M                                            3:33.20 
 
Event 26  Women Distance Medley
===============================================================================
 Final only.  Two waterfall start, two turn stagger.  (8,4)
 Running order:  1200m, 400m, 800m, 1600m
     School                                                  Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1  West Virginia                                       11:09.28 
  2  BYU                                                 11:10.89 
  3  Oregon                                              10:59.64 
  4  Boston College                                      11:05.69 
  5  Michigan                                            11:11.17 
  6  Indiana                                             11:11.02 
  7  Georgetown                                          11:03.80 
  8  Tennessee                                           11:02.85 
  9  Texas Tech                                          11:10.28 
 10  Kansas                                              11:07.96 
 11  Villanova                                           11:02.83 
 12  Arkansas                                            11:06.56 
 
Event 27  Women High Jump
===============================================================================
 Progression:  1.70 - 1.75 then 3 cm
 5-Alive jumping format until fewer than nine.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     65 Carin Knight                  SR Connecticut           1.82m 
  2      8 Krystle Schade                FR Alabama               1.82m 
  3     12 Elizabeth Patterson           SR Arizona               1.92m 
  4    295 Holly Parent                  FR Washington S          1.82m 
  5    106 Ashley Rhoades                SR Indiana               1.85m 
  6     10 Brigetta Barrett              FR Arizona               1.89m 
  7    278 Jane Doolittle                SR UC Santa Bar          1.82m 
  8     67 Tynita Butts                  FR East Carolin          1.83m 
  9     61 Monique Roberts               SO Columbia              1.82m 
 10    134 Brittani Carter               JR LSU                   1.85m 
 11    232 Priscilla Frederick           JR St. John's            1.82m 
 12     47 Erika Schroll                 SR Central Mich          1.84m 
 13    230 Ke'Airra Jones                SO Southern Mis          1.83m 
 14     58 April Sinkler                 JR Clemson               1.85m 
 15    168 Epley Bullock                 SR Nebraska              1.87m 
 16     94 Amber Kaufman                 SR Hawaii                1.91m 
 17    172 Audrey Svane                  JR Nebraska              1.84m 
 18    307 Megan Seidl                   SR Wisconsin             1.85m 
 
Event 28  Women Pole Vault
===============================================================================
 Progression: 4.00 - 4.10 - 4.20 then 5 cm
 5-Alive jumping format until fewer than nine.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    159 Alicia Rue                    SR Minnesota             4.38m 
  2      6 Carrie Kayes                  SR Akron                 4.30m 
  3     92 Kat Majester                  SR Georgia               4.25m 
  4     23 Tina Sutej                    SO Arkansas              4.46m 
  5    160 Samantha Sonnenberg           JR Minnesota             4.23m 
  6    213 Stephanie James               JR San Diego St          4.30m 
  7     38 Rachel Brooke Fisher          FR BYU                   4.25m 
  8    109 Kylie Hutson                  SR Indiana Stat          4.48m 
  9    174 Natalie Willer                JR Nebraska              4.28m 
 10    138 Rachel Laurent                SO LSU                   4.36m 
 11     22 Katie Stripling               SR Arkansas              4.31m 
 12    224 Vica Shobe                    SR South Caroli          4.22m 
 13    193 Melissa Gergel                JR Oregon                4.30m 
 14    280 Tori Pena                     SR UCLA                  4.25m 
 15    209 Brianna Neumann               SR Purdue                4.25m 
 16    275 Shade Weygandt                FR Texas Tech            4.33m 
 17    177 Leslie Brost                  SO North Dakota          4.23m 
 18    234 Katerina Stefanidi            SO Stanford              4.30m 
 
Event 29  Women Long Jump
===============================================================================
 Two flights.  Top 9 plus ties advance to a reverse-order Final.
 Warm-ups: 15 minute specific for each flight & final if needed.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    121 Nina Kokot                    SO Kansas State          6.35m 
  2     14 Constance Ezugha              FR Arizona Stat          6.45m 
  3    281 Danielle Watson               SR UCLA                  6.32m 
  4    282 Blessing Okagbare             SR UTEP                  6.70m 
  5    166 Wendy Copeland                SR Mississippi           6.33m 
  6    214 Karoline Koehler              SR San Diego St          6.48m 
  7     78 Kimberly Williams             JR Florida Stat          6.51m 
  8     73 Shara Proctor                 SR Florida               6.67m 
  9     75 Amy Harris                    SO Florida Stat          6.37m 
Flight 2  Finals
  1    201 Jamesha Youngblood            JR Oregon                6.56m 
  2     58 April Sinkler                 JR Clemson               6.55m 
  3    148 Deandra Doyley                SR Miami                 6.45m 
  4    251 Chantel Malone                JR Texas                 6.51m 
  5     39 Mindy McClurkin               SR BYU                   6.44m 
  6    264 Vashti Thomas                 SO Texas A&M             6.31m 
  7    239 Whitney Gipson                SO TCU                   6.34m 
  8     15 Christabel Nettey             FR Arizona Stat          6.42m 
  9    150 Brittni Finch                 SO Miami                 6.30m 
 
Event 30  Women Triple Jump
===============================================================================
 Two flights.  Top 9 plus ties advance to a reverse-order Final.
 Warm-ups: 15 minute specific for each flight & final if needed.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     80 Namatirai Grace Mavugara      SO George Mason         13.03m 
  2     78 Kimberly Williams             JR Florida Stat         14.23m 
  3    264 Vashti Thomas                 SO Texas A&M            12.93m 
  4     54 Patricia Mamona               SR Clemson              13.73m 
  5    140 Melissa Ogbourne              JR LSU                  13.23m 
  6    214 Karoline Koehler              SR San Diego St         13.58m 
  7    186 Jasmine Simmons               JR Oklahoma             13.09m 
  8    256 Ashika Charan                 SR Texas A&M            13.03m 
  9    148 Deandra Doyley                SR Miami                12.91m 
Flight 2  Finals
  1    116 Andrea Geubelle               FR Kansas               12.91m 
  2    277 Allison Wilder                JR UC Riverside         13.13m 
  3    306 Chavon Robinson               SR Wisconsin            13.19m 
  4    238 Neidra Covington              SR TCU                  13.17m 
  5     58 April Sinkler                 JR Clemson              13.29m 
  6    169 Leandra McGruder              SR Nebraska             13.11m 
  7     29 Jessica Ubanyionwu            SO Baylor               13.15m 
  8     73 Shara Proctor                 SR Florida              13.88m 
  9    110 Lauren Martin                 SR Indiana Stat         13.30m 
 
Event 31  Women Shot Put
===============================================================================
 Two flights.  Top 9 plus ties advance to a reverse-order Final.
 Warm-ups: 15 minute specific for each flight & final if needed.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    133 Jere' Summers                 SR Louisville           17.00m 
  2     96 Mykael Bothum                 SR Idaho                17.20m 
  3    216 Simone du Toit                SO SMU                  16.55m 
  4     72 Keely Medeiros                JR Florida              16.83m 
  5      5 Sara Neubauer                 SR Air Force            16.43m 
  6    157 Brittany Cox                  SR Mid. Tenn. S         16.29m 
  7    210 Stacey Wannemacher            SR Purdue               16.47m 
  8    248 Jordyn Brown                  SR Texas                16.48m 
  9     98 Aja Evans                     SR Illinois             17.08m 
 10    225 Gwen Berry                    JR Southern Ill         16.30m 
Flight 2  Finals
  1    126 Ashley Muffet                 SR Kentucky             17.46m 
  2     35 Kristy Woods                  SO Buffalo              16.40m 
  3    241 Annie Alexander               JR Tennessee            16.79m 
  4     70 Mariam Kevkhishvilli          SR Florida              18.56m 
  5    228 Jeneva McCall                 SO Southern Ill         17.06m 
  6    182 Tia Brooks                    FR Oklahoma             16.51m 
  7    107 Faith Sherrill                JR Indiana              16.80m 
  8    185 Karen Shump                   FR Oklahoma             17.25m 
  9     11 Julie Labonte                 FR Arizona              16.43m 
 10                                                                     
 
Event 32  Women Weight Throw
===============================================================================
 Two flights.  Top 9 plus ties advance to a reverse-order Final.
 Warm-ups: 15 minute specific for each flight & final if needed.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1     62 Victoria Flowers              SO Connecticut          20.28m 
  2    225 Gwen Berry                    JR Southern Ill         20.48m 
  3    107 Faith Sherrill                JR Indiana              20.35m 
  4     66 Mallory Barnes                JR Dayton               20.10m 
  5    129 Kristin Smith                 SR Kentucky             20.57m 
  6    210 Stacey Wannemacher            SR Purdue               19.90m 
  7    229 Rickael Roach                 JR Southern Ill         20.27m 
  8    108 Kelsey Hanley                 JR Indiana Stat         20.96m 
  9     68 Nicole Luckenbach             SR Eastern Wash         20.04m 
Flight 2  Finals
  1    226 Sasha Leeth                   SR Southern Ill         20.78m 
  2    304 Irene Cooper                  SR Western Mich         20.68m 
  3    157 Brittany Cox                  SR Mid. Tenn. S         20.57m 
  4    133 Jere' Summers                 SR Louisville           22.35m 
  5     91 Nikola Lomnicka               SO Georgia              20.59m 
  6    235 Frednisha Marshall            SR Stephen F. A         20.16m 
  7    228 Jeneva McCall                 SO Southern Ill         21.34m 
  8    131 D'Ana McCarty                 JR Louisville           22.56m 
  9                                                                     
 
Event 34  Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles
===============================================================================
 Six grouped sections.  Alternate lanes for hurdles.
           Name                        Year School                 Seed           
===============================================================================
Section 1  Timed Finals
  1                                                                     
  2    146 Kiani Profit                  JR Maryland                 NT 
  3                                                                     
  4     40 Amy Otis                      SR BYU                      NT 
  5                                                                     
  6    274 Kelsey Lloyd                  JR Texas Tech               NT 
  7                                                                     
  8                                                                     
Section 2  Timed Finals
  1                                                                     
  2    173 Megan Wheatley                SR Nebraska                 NT 
  3                                                                     
  4     59 Liane Weber                   SR Clemson                  NT 
  5                                                                     
  6    127 Precious Nwokey               SO Kentucky                 NT 
  7                                                                     
  8                                                                     
Section 3  Timed Finals
  1                                                                     
  2    309 Uhunoma Osazuwa               SR Syracuse                 NT 
  3                                                                     
  4      9 Chealsea Taylor               SR Alabama                  NT 
  5                                                                     
  6    175 Sandy Fortner                 SR New Mexico               NT 
  7                                                                     
  8                                                                     
Section 4  Timed Finals
  1                                                                     
  2                                                                     
  3                                                                     
  4    305 Dorcas Akinniyi               SO Wisconsin                NT 
  5                                                                     
  6    227 Malaikah Love                 SO Southern Ill             NT 
  7                                                                     
  8                                                                     
Section 5  Timed Finals
  1                                                                     
  2    198 Brianne Theisen               SO Oregon                   NT 
  3                                                                     
  4    298 Chelsea Carrier               JR West Virgini             NT 
  5                                                                     
  6    219 Kettiany Clarke               SR South Caroli             NT 
  7                                                                     
  8                                                                     
Section 6  Timed Finals
  1                                                                     
  2    123 Diana Dumitrescu              SO Kent State               NT 
  3                                                                     
  4    170 Chantae McMillan              JR Nebraska                 NT 
  5                                                                     
  6    279 Ryann Krais                   SO UCLA                     NT 
  7                                                                     
  8                                                                     
 
Event 34  Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump
===============================================================================
 Two grouped pits.  No five-alive.
 Start height determined by Referee.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    175 Sandy Fortner                 SR New Mexico               NH 
  2    279 Ryann Krais                   SO UCLA                     NH 
  3    274 Kelsey Lloyd                  JR Texas Tech               NH 
  4    309 Uhunoma Osazuwa               SR Syracuse                 NH 
  5    298 Chelsea Carrier               JR West Virgini             NH 
  6    198 Brianne Theisen               SO Oregon                   NH 
  7    127 Precious Nwokey               SO Kentucky                 NH 
  8      9 Chealsea Taylor               SR Alabama                  NH 
  9    305 Dorcas Akinniyi               SO Wisconsin                NH 
Flight 2  Finals
  1    170 Chantae McMillan              JR Nebraska                 NH 
  2    123 Diana Dumitrescu              SO Kent State               NH 
  3    146 Kiani Profit                  JR Maryland                 NH 
  4    227 Malaikah Love                 SO Southern Ill             NH 
  5     40 Amy Otis                      SR BYU                      NH 
  6    219 Kettiany Clarke               SR South Caroli             NH 
  7    173 Megan Wheatley                SR Nebraska                 NH 
  8     59 Liane Weber                   SR Clemson                  NH 
 
Event 34  Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put
===============================================================================
 One continuous flight.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    198 Brianne Theisen               SO Oregon                   ND 
  2     59 Liane Weber                   SR Clemson                  ND 
  3    146 Kiani Profit                  JR Maryland                 ND 
  4    127 Precious Nwokey               SO Kentucky                 ND 
  5    298 Chelsea Carrier               JR West Virgini             ND 
  6    274 Kelsey Lloyd                  JR Texas Tech               ND 
  7    279 Ryann Krais                   SO UCLA                     ND 
  8    219 Kettiany Clarke               SR South Caroli             ND 
  9    305 Dorcas Akinniyi               SO Wisconsin                ND 
 10    170 Chantae McMillan              JR Nebraska                 ND 
 11    309 Uhunoma Osazuwa               SR Syracuse                 ND 
 12    175 Sandy Fortner                 SR New Mexico               ND 
 13    123 Diana Dumitrescu              SO Kent State               ND 
 14    227 Malaikah Love                 SO Southern Ill             ND 
 15     40 Amy Otis                      SR BYU                      ND 
 16      9 Chealsea Taylor               SR Alabama                  ND 
 17    173 Megan Wheatley                SR Nebraska                 ND 
 
Event 34  Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump
===============================================================================
 One continuous flight.
           Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
Flight 1  Finals
  1    305 Dorcas Akinniyi               SO Wisconsin                ND 
  2    175 Sandy Fortner                 SR New Mexico               ND 
  3    173 Megan Wheatley                SR Nebraska                 ND 
  4    274 Kelsey Lloyd                  JR Texas Tech               ND 
  5    227 Malaikah Love                 SO Southern Ill             ND 
  6    309 Uhunoma Osazuwa               SR Syracuse                 ND 
  7    127 Precious Nwokey               SO Kentucky                 ND 
  8     59 Liane Weber                   SR Clemson                  ND 
  9     40 Amy Otis                      SR BYU                      ND 
 10    170 Chantae McMillan              JR Nebraska                 ND 
 11      9 Chealsea Taylor               SR Alabama                  ND 
 12    123 Diana Dumitrescu              SO Kent State               ND 
 13    298 Chelsea Carrier               JR West Virgini             ND 
 14    279 Ryann Krais                   SO UCLA                     ND 
 15    146 Kiani Profit                  JR Maryland                 ND 
 16    219 Kettiany Clarke               SR South Caroli             ND 
 17    198 Brianne Theisen               SO Oregon                   ND